HAKKIMIZDA

Arkel İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, 1995 yılında, inşaat taahhüt ve yatırım sektöründe hizmet vermek üzere kurulmuştur. Anavatan Türkiye içinde gerçekleştirdiği projelere ek olarak yurt dışında da birçok projeye imza atan firma, Ortadoğu'da bazı projeleri tamamladıktan sonra 2007'de rotasını Doğu Avrupa ülkelerine de çevirmiştir. Türkiye'nin yanısıra yurt dışında Romanya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde halen şube ve iştirakleriyle faaliyet göstermektedir.

Arkel İnşaat, otel, konut, villa, hastane, ofis binaları ve elektrik santrali gibi birçok projenin yapımında yer almış ve farklı türdeki işleri bitirerek iş tecrübesini inşaatçılığın değişik alanlarında geliştirmiştir.

Arkel İnşaat, ISO 9001, ISO 14001, ISO 10002 ve OHSAS 18001 Kalite belgelerine sahiptir.

Arkel İnşaat'ın ana ortağı ve genel müdürü C. Orkun Pişirici Ankara Ted Koleji ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunudur.

MİSYONUMUZ

Yurtdışında daha ağırlıklı olarak taahhüt bazında çalışan ve yüksek kalite kontrol standartlarında çalışan birçok idareye iş teslim etmiş olan firma, Türkiye, Romanya ve KKTC'de ise gayrımenkul projeleri geliştirmekte ve sahip olduğu inşaatçılık tecrübesini kendi geliştirdiği projelerde de ortaya koymaktadır. Arkel İnşaat, tecrübesini denenmiş ve başarılı olmuş inşaat teknolojilerini yakından takip ederek ve uygulayarak pekiştirmektedir.

İnşaatçılıkta kaliteli iş yapmak, mesleğin başında sahip olunan bir terbiye ve sonrasında gelişen bir alışkanlıktır. Bu ilke ile hareket eden Arkel İnşaat, hem taahhüt bazında yaptığı işlerde hem de kendi geliştirdiği projelerde işin maliyet yönünü sadece planlama ve fiyatlandırma aşamasında gözetmekte, fakat inşaatların yapımına başladığı zaman yalnızca kalite ve teknik gereksinimlere odaklanmaktadır.

Firma olarak kalite anlayışımıza göre, altyapı, fonksiyonellik ve inşaatçılığın temeli olduğunu düşündüğümüz yapısal sağlamlık, en az üstyapıdaki tasarım estetiği ve dekorasyon kalitesi kadar önemli ve birbirlerinin tamamlayıcısıdırlar.